Cinsel Terapi Gebelik

Gebelik planlayan çiftlerde eğer cinsel işlev bozukluğu varsa cinsel hayatları sıkıntılıdır. Cinsel isteksizlik veya cinsel uyarılma problemleri nedeni ile çiftler düzenli seks yapamadıkları için gebe kalmaları için gerekli yumurtlama günlerinde birlikte olamazlar. Yumurtlama gününü kaçırdıkları için gebe kalamazlar. Bu çiftler hem bebek isterler hem de birlikte olmak zorunda oldukları yumurtlama günlerinde cinsel ilişkiden kaçınırlar. İkilem içinde kalırlar. Çevre ve aile baskısı zaman geçtikçe çift üzerindeki stresi daha da arttırır. Böylece bayanlarda adet düzensizliği başlar. Adet düzeni bozulduğu için yumurtlama takibinde sorun ortaya çıkar. Gebe kalmaları zorlaşır. Moraller bozulur. Cinsel isteksizlik başlar.

Cinsel isteksizlik, orgazm sorunu yaşayanlar, vajinismus hastaları, erken boşalma ve ereksiyon problemi yaşayan çiftlerin cinsel terapiste başvurarak cinsel terapi tedavisi almaları cinsel sorunlarını çözer. Bayanların gebe kalmaları kolaylaştıracak çözüm yolları üretilmeye başlanır.

Böylece cinsel hayatları renkli hale gelerek aşklarının meyvesi bebeklerini sevgi ile kucaklarına almaları hayal olmayacaktır.

Cinsel terapist ve jinekolog olarak Antalya’da çalışmaktayım. Cinsel sorunlarınızı çözmek ve gebelik öncesi danışmanlık almak için 7 gün 24 saat bana ulaşabilir randevu talep edebilirsiniz.