Cinsellikte Zevk Alınan 5 Nokta

Cinsel ilişki öncesi yapılacak ön sevişme çiftleri seks yapmaya hazır hale getirir onların motivasyonunu arttırır. Ön sevişmenin yeterli yapılmaması veya hep aynı erojen bölgelerin uyarılması zaman geçtikçe bu bölgelerde duyarlılığın azalmasına neden olmaktadır.

Son yıllarda yapılan bilimsel çalışmalarda cinsellikte zevk alınan her iki tarafı da kışkırtan bazı hassas noktalar daha da önemli hale gelmiştir.Bu noktalar :

1.NOKTA DUDAKLARIN ETRAFI

Ön sevişmenin vazgeçilmezi olan öpüşmeyi herkes mutlaka yapar. Dudakların etrafı kenarları çepeçevre sinirsel uyarılar ile oldukça hassastır. Öpüştükten sonra dudaklarınız veya parmaklarınız ile ile üst dudağın üzerine birleşim yerine ve alt dudağın birleşim yerine alt kısmına yapılacak olan küçük dudak ve parmak dokunmaları ile yapacağınız uygulamalar cinsel eşinizi kışkırtmaya yetecektir.

2.NOKTA ÇENE VE OMUZ ARASI

Boyun kısmı erojen diğer bir bölge olduğu için sevişme esnasında mutlaka bu bölge ile ilgilenmek gerekir .Omuz başı ve çene arasında boynun yaka hizası denilen bir yerde alt tabakada yağ doku daha az bulunduğu için üstte bulunan deri tabakası çok incedir. Bu bölge sinirsel uyarı bakımından çok hassastır. Bu bölgeye yapılacak hafif el dokunuşları ve öpme kişiyi oldukça heyecanlandırır. Bu bölgeye uyarı verirken bayanlarda memelerin hassasiyeti de artar. Meme dokunuşlarından daha çok zevk alır.

3.NOKTA VÜCUDUN YAN KISMI

Her iki göğüs kafesinden başlayıp alt bölgede kalçalara inen sinirsel uyarı mekanizması, her iki cins de cinsel organlar ile ilişkili olarak, bu bölgelerin el dokunuşları ve öpme ile uyarılması sonucu her iki taraf cinsel zevk alır.

4.NOKTA SIRT ALT KISMI

Sırtın alt kısmı,omurganın altında kuyruk sokumu olan bölge aşırı hassas bir bölgedir. Ön sevişme sırasında sırt ve bu bölgeye bebe yağı ile yapılacak erotik masaj her iki tarafı da oldukça heyecanlandırır. Erotik masaj yaparken saçlarınızın uçları ve tırnaklarınızı bu bölgeyi uyarmada kullanabilirsiniz. Dudaklar ile küçük öpücükler kondurmak ve yanağınızı bu bölgeye bastırmak karşı tarafı aşırı heyecanlandırabilir.

5.NOKTA KALÇALAR

Kalçaların iç kısmından başlayıp kuyruk sokumuna doğru yapılacak küçük dokunuşlar ile uyarılar sinirsel yoğunluğun fazla olduğu bu bölgede hem erkek hem kadın da iç ürpermeleri meydana getirir.Pelvik kaslarda kasılmalar olabilir.

Sevişme sırasında bu özel bölgelere özen gösterilerek uyarı verilmesi her zamankinden daha farkı bir cinsel deneyim size yaşatacak, böylece monoton seks yaşantınızdan uzaklaşmış olacaksınız. Seks esnasında korunmayı unutmayınız ve cinsel yolla geçen hastalıklara dikkat ediniz.

Soru ve sorunlarınız için Antalya’da cinsel terapist ve jinekolog Dr.Mustafa Torgaç’a ulaşabilirsiniz.